Mobiliteitscentrum C3Ben je werkgever in de grafimedia- of uitgeverijbranche? Heb je door de crisis te maken met een verslechterde financiële situatie? Moet je werknemers ontslaan?Heb je behoefte hebben aan informatie en ondersteuning op het gebied van in-, door- en uitstroom van personeel? Kijk dan op de site van mobiliteitscentrum C3.
Het A&O FONDS GrafimediabrancheHet fonds heeft een brede doelstelling die bestaat uit activiteiten op het gebied van onderwijs en arbeidsmarkt in de sector. Bovendien het mede-financieren van nationale en internationale subsidiabele activiteiten op voorgaande punten.
The CrewOnbekend maakt onbemind, dus moeten we ons mooie werk bekender maken. Grafimedia is een zeer moderne branche. Waarin innovatie en hightech de boventoon voeren. Die prachtige producten maakt, steeds meer on demand. Een branche ook, waar steeds veelzijdiger gewerkt wordt. Een bijzonder aantrekkelijke branche dus, voor iedereen.
GRAFOC GRAFOC is het opleidings- en kenniscentrum van en voor de Printmedia industrie in Vlaanderen, waarbij werknemers en werkgevers van paritair comité 130 terecht kunnen voor advies, kennis en informatie. GRAFOC blijft door rechtstreekse contacten met bedrijven en mensen uit de sector permanent op de hoogte van de noden en debehoeften die er leven, en vormt zich via continu onderzoek een beeld van de actuele trends en ontwikkelingen. GRAFOC streeft er naar het referentiepunt en expertisecentrum voor de Printmedia industrie te zijn, waar informatie en evoluties worden vertaald in kennis en advies.
EFTADe European Flexographic Technical Association Benelux ( EFTA-Benelux) is de brancheorganisatie voor bedrijven - en hun toeleveranciers die het flexografisch drukprocédé tot hun specialisme hebben gemaakt. Het werkgebied valt binnen het Nederlandstalige gebied van de Benelux, Ook personen en instituten kunnen lid zijn. Momenteel telt de EFTA-Benelux zo'n 110 leden.
Servicepunt-GrafimediaDe Stichting Servicepunt-Grafimedia is een coördinatiepunt, ten dienste van de grafimediabranche. Op initiatief van het GOC is Servicepunt-Grafimedia tot stand gekomen en voert - naast arbeidsbemiddeling - een aantal speciale projecten uit in opdracht van de sector w.o. het GWW project voor grafische WAO ers en het OPO project voor ondersteuning privaat opdrachtgeverschap ter voorkoming van instroom in de WAO.
ARBO convenantRond het arboconvenant Grafimedia werken KVGO, NDP, FNV Kiem en CNV Dienstenbond samen met het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Naar een gezondere grafische bedrijfstak, daar draait het om bij het arboconvenant Grafimedia. Doel is de arbeidsrisico’s te verminderen, het verzuim terug te dringen en te zorgen voor afname van WAO’ers uit de Grafimedia.
Media3hoek Media3hoek is een overlegplatform van het GOC, GEA adviesgroep en STIVAKO . Het platform heeft tot doel onderlinge informatie-uitwisseling en het ontplooien van initiatieven op het gebied van kennisontwikkeling. De belangrijkste doelgroep voor de Media3hoek is de grafimedia industrie. Met name de corporate markt van de aanpalende branches ziet de 3hoek als doelgroep voor nieuwe opleidingen, seminars, workshops en studiereizen.
EGIN Het GOC is lid van het Europese netwerk voor de grafimedia-brancheEGIN(European Graphic/Media Industry Network). EGIN is opgericht door sociale partners van Nederland, Noorwegen, Denemarken, Finland en Zweden. EGIN is in het leven geroepen om de samenwerking te bevorderen in onderwiijs en training in de grafimediabranche. Een belangrijk aspect van EGIN is de platformfunctie voor informatie-uitwisseling en deelname aan vernieuwende projecten.